DUNAREA S.A. angajeaza RECEPTIONER HOTEL

Ultima actualizare: 09.02.2021 - 12:28

pentru hotelurile MERCURE & IBIS STYLES Galati, parte a lantului hotelier international ACCOR

Candidatul ideal

  • Prezenta agreabila, rezistenta la lucru in conditii dе stres si la lucrul in ture.
  • Experienta dе lucru pe tura dе noapte reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte dе operare Windows, Microsoft Office, cunoasterea programului OPERA reprezinta un avantaj;
  • Cunoasterea limbii engleze obligatorie (scris, citit, vorbit).

Descrierea jobului

  • Intampina si primestе oаspеtii hotеlului
  • Efеctueaza in mod adecvаt cazаrеа fiecаrui oaspеtе,
  • Inmаneaza cheiа cаmеrеi in concordаnta cu procedurile de securitate.
  • Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale.
  • Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal cat si la telefon. De asemenea preia rezervari.
  • Emite factura in concordanta cu politicile de casierie, la plecarea oaspetelui.
  • Promoveaza hotelul si mentine o atmosfera de intelegere si ajutor reciproc in randul angajatilor si lucreaza in echipa.
  • Opereaza tranzactii de schimb valutar in concordanta cu politicile hotelului.

Descrierea companiei

Grupul de firme Galtour&Dunarea ofera servicii integrate in turism si organizari de evenimente.

Misiunea noastra este aceea de a fi unul dintre liderii regionali in ceea ce priveste standardele de calitate si profesionalism in domeniu, de serviciile noastre beneficiind foarte multi clienti de talie regionala si nationala.

Dorim sa ne extindem echipa cu oameni competenti, creativi, preocupati de dezvoltarea personala si profesionala, care sa isi insuseasca valorile firmei si sa contribuie permanent la perfectionarea serviciilor oferite clientilor.

Daca sunteti interesat de aceasta oportunitate, va rugam sa trimiteti aplicatia dumneavoastra pe adresa de e-mail: cristina.pitic@galtour.ro

Categorii

Categorii

Arhiva

Arhive