În structura Departamentului de Administrarea Afacerilor există 28 de membri titulari, 4 doctoranzi cu normă de cercetare și cadre didactice asociate, care asigură formarea studenților FEAA prin disciplinele fundamentale din domeniu. În contextul actual, principala misiune și provocare a cadrelor didactice este de a crea şi menţine un spirit de echipă pozitiv, participativ, responsabil, în scopul stimulării performanţei profesionale şi transmiterii către studenţi a cunoștințelor de specialitate și a experiențelor care pot constitui fundamentele unei profesii frumoase, cea de economist.

Cred că menirea unui profesor este de a provoca pasiune pentru cunoaștere împreună cu studenții săi. Nu există o rețetă a cursului perfect, dar de-alungul carierei didactice am înțeles că parteneriatul cu studenții și înțelegerea a ceea ce sunt ei, fiecare generație în parte, este baza oricărei reușite.

Pornind de la ceea ce spunea Augustin Buzura “suntem cât gândim”, aș putea adăuga si că suntem cât realizăm, și împreună putem realiza multe.

Prof.univ.dr habil. Nicoleta CRISTACHE, Director Departament

nicoleta_cristache
Prof. univ. dr.
Nicoleta Cristache
Director departament Admin. afacerilor
nicoleta.cristache@ugal.ro

Colectivul de Marketing

decan
Prof. univ. dr.
Adrian Micu
Decan al Facultății de Economie și Administrarea Afacerilor
adrian.micu@ugal.ro
nicoleta_cristache
Prof. univ. dr.
Nicoleta Cristache
Director departament Admin. afacerilor
nicoleta.cristache@ugal.ro
susanu-irina
Prof. univ. dr.
Irina Olimpia Susanu
irina.susanu@ugal.ro
geanita_bleoju
Prof. univ. dr.
Gianita Bleoju
gianita.bleoju@ugal.ro

Colectivul de Management

alexandru_căpățînă
Prof. univ. dr.
Alexandru Căpățînă
Prodecan: Activitatea de cercetare științifică, relații internaționale și parteneriatul cu mediul ec-social
alexandru.capatina@ugal.ro
sofia_david-1-1
Conf. univ. dr.
Sofia David
sofia.david@ugal.ro
nistor rozalia
Conf. univ. dr.
Rozalia Nistor
rozalia.nistor@ugal.ro
dragan-george-bogdan-1
Lect. univ. dr.
George Bogdan Drăgan
bogdan.dragan@ugal.ro

Colectivul de Informatică Economică

cristea_dragos-1-1
Prof. univ. dr.
Dragoș Sebastian Cristea
cristea.dragos@ugal.ro
corina_sbughea-2
Conf. univ. dr.
Corina Sbughea
corina.sbughea@ugal.ro
adrian_lupasc-1
Conf. univ. dr.
Adrian Lupașc
adrian.lupasc@ugal.ro
gianina_rizescu_mihai-1-1
Conf. univ. dr.
Gianina Mihai
gianina.mihai@ugal.ro
poza-lipsa
Conf. univ. dr.
Cristina Gabriela Zamfir
cristina.pisica@ugal.ro
poza-lipsa
Conf. univ. dr.
Cristina Maria Enache
maria.enache@ugal.ro
poza-lipsa
Asist. univ. dr.
Dorin Bibicu
dorin.bibicu@ugal.ro

Colectivul de Finanțe și Bănci

nicoleta_misu-1
Prof. univ. dr.
Nicoleta Bărbuță Mișu
nicoleta.barbuta@ugal.ro
ioana_lazarescu-1
Conf. univ. dr.
Ioana Lăzărescu
ioana.lupasc@ugal.ro
viorica_ioan-1
Conf. univ. dr.
Viorica Ioan
viorica.ioan@ugal.ro
valentin_antohi
Conf. univ. dr.
Valentin Marian Antohi
valentin.antohi@ugal.ro
poza-lipsa
Lect. univ. dr.
Ramona Mihaiela Dumitriu
ramona.dumitriu@ugal.ro
poza-lipsa
Lect. univ. dr.
Doina Iacob
doina.iacob@ugal.ro

Colectivul de Contabilitate și Audit

oana_mihai-1-2
Conf. univ. dr.
Iuliana Oana Mihai
oana.anghel@ugal.ro
isai_violeta-2
Conf. univ. dr.
Violeta Maria Isai
violeta.isai@ugal.ro
radu_riana-1
Conf. univ. dr.
Riana Iren Radu
riana.radu@ugal.ro
mihaela_onica-1-2
Conf. univ. dr.
Mihaela Onica Ibinceanu
florentina_moisescu-2
Conf. univ. dr.
Florentina Moisescu

Descoperă o lume în care pilonii succesului sunt reprezentați de creativitate, adaptabilitate și puterea extraordinară a experiențelor reale. Aici îți vei contura singur calea care să te conducă spre succes în mediul globalizat al afacerilor.