Departamentul de Economie are în componența sa 16 cadre didactice (4 profesori, 6 conferențiari și 6 lectori universitari), un student doctorand ca asistent de cercetare și alte cadre didactice asociate ce asigură, în mare măsură, predarea disciplinelor fundamentale din trunchiul comun al specializărilor de licență și master ale facultății noastre.

În coordonarea departamentului de Economie se află specializările de licență Afaceri Internaționale, Economia Comerțului, Turismului și Serviciilor, Administrarea Afacerilor în Alimentația Publică, precum și specializările de master Administrarea și Dezvoltarea Afacerilor în Turism, respectiv Administrarea Afacerilor Internaționale.
Deși suntem doar “ o mână de oameni”, ne place să credem că aportul nostru la dezvoltarea școlii economice gălățene este unul consistent, pentru că promovăm competiția dar și spiritul de echipă în toate demersurile academice pe care le întreprindem.

Prof. univ. dr Daniela Șarpe – Director Departament Economie

daniela_sarpe-1
Prof. univ. dr.
Daniela Ancuța Șarpe
Director departament Economie
daniela.sarpe@ugal.ro

Colectivul de Economie și Afaceri Internaționale

daniela_sarpe-1
Prof. univ. dr.
Daniela Ancuța Șarpe
Director departament Economie
daniela.sarpe@ugal.ro
mihaela_neculita
Prof. univ. dr.
Mihaela Neculiță
mihaela.neculita@ugal.ro
liliana_mihaela_moga
Prof. univ. dr.
Liliana Mihaela Moga
liliana_moga@ugal.ro
nistor_costel-1
Conf. univ. dr.
Costel Nistor
costel.nistor@ugal.ro
ludmila_daniela_manea-1
Conf. univ. dr.
Ludmila Daniela Manea
daniela.manea@ugal.ro
gabriela_opait
Conf. univ. dr.
Gabriela Opaiț
gabriela.opait@ugal.ro
mioara_chirita
Lect. univ. dr.
Mioara Chiriță
mioara.chirita@ugal.ro
stefanescu_razvan
Lect. univ. dr.
Răzvan Ștefănescu
razvan.stefanescu@ugal.ro

Colectivul de Comerț, Turism și Servicii

mihaela_muntean-1
Conf. univ. dr.
Mihaela-Carmen Muntean
Prodecan: Activitatea didactică, managementul calității și parteneriatul cu studenții
mihaela.muntean@ugal.ro
daniela_nechita-1
Conf. univ. dr.
Daniela Nechita
daniela.nechita@ugal.ro
florina_virlanuta
Conf. univ. dr.
Florina Oana Vîrlănuță
florina.virlanuta@ugal.ro
vasile_mazilescu-1
Conf. univ. dr.
Vasile Mazilescu
vasile.mazilescu@ugal.ro
otilia_man-1
Lect. univ. dr.
Otilia Rica Man
Prodecan: Dezvoltarea infrastructurii informaționale și logistică
otilia.man@ugal.ro
ionica_soare-1
Lect. univ. dr.
Ionica Soare
ionica.soare@ugal.ro
sorcaru_iulian-1
Lect. univ. dr.
Iulian Adrian Șorcaru
adrian.sorcaru@ugal.ro
poza-lipsa
Lect. dr. univ.
Sava Valentin
sava.valentin@ugal.ro

Descoperă o lume în care pilonii succesului sunt reprezentați de creativitate, adaptabilitate și puterea extraordinară a experiențelor reale. Aici îți vei contura singur calea care să te conducă spre succes în mediul globalizat al afacerilor.