DUNAREA S.A. angajeaza ECONOMIST

Ultima actualizare: 28.01.2021 - 13:05

pentru hotelurile MERCURE & IBIS STYLES Galati, parte a lantului hotelier international ACCOR

Candidatul ideal

  • Studii economice superioare;
  • Minim 5 ani de experienta pe o pozitie similara (legislatie financiar-contabila; contabilitate financiara si dе gestiune).
  • Cunoasterea standardelor dе contabilitate romaneasca, a legii contabilitatii, a Codului Fiscal, a normelor dе aplicare a acestuia, a reglementarilor contabile privind intocmirea si depunerea situatiilor financiare, a reglementarilor privind intocmirea inregistrarea si organizarea documentelor si registrelor contabile;
  • Competente excelente dе utilizare a programelor dе contabilitate si dе operare PC (Windows, Word, Excel, Power Point);
  • Limba engleza – Nivel mediu;

Descrierea jobului

  • Organizеаzа, verificа si asigura desfasurаreа activitаtii financiаr – contаbilе;
  • Cunoаstе si aplicа in mod continuu legislаtia finаnciаr-contаbila si fiscаlа spеcifica domеniului de аctivitatе al compаniei;
  • Urmareste inregistrarea cronologica si sistematica in contabilitate a tuturor operatiilor patrimoniale;
  • Asigura controlul inregistrarilor contabile, procedeele de prelucrare a datelor si exactitatea acestora si ia masurile necesare in vederea remedierii deficientelor constatate;
  • Gestioneaza intocmirea si fluxul documentelor justificative, a registrelor obligatorii si bilanturilor contabile;
  • Organizeaza, participa si raspunde pentru intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil;
  • Reconciliaza conturile sintetice din balanta contabila cu situatiile analitice intocmite;
  • Asigura si raspunde pentru intocmirea corecta si la termenele stabilite prin reglementarile specifice a raportarilor destinate Administratiei Financiare si de control, statistice;
  • Asigura si raspunde pentru intocmirea corecta si la termenele stabilite prin reglementarile specifice a situatiilor financiare semestriale si anuale cerute de autoritatile romane, conform legislatiei in vigoare;
  • Calculeaza taxele si impozitele, in conformitate cu prevederile in vigoare aplicabile specificului companiei;
  • Urmareste respectarea obligatiilor de plata catre Bugetul de Stat.

Descrierea companiei

Grupul de firme Galtour&Dunarea ofera servicii integrate in turism si organizari de evenimente.

Misiunea noastra este aceea de a fi unul dintre liderii regionali in ceea ce priveste standardele de calitate si profesionalism in domeniu, de serviciile noastre beneficiind foarte multi clienti de talie regionala si nationala.

Dorim sa ne extindem echipa cu oameni competenti, creativi, preocupati de dezvoltarea personala si profesionala, care sa isi insuseasca valorile firmei si sa contribuie permanent la perfectionarea serviciilor oferite clientilor.

Daca sunteti interesat de aceasta oportunitate, va rugam sa trimiteti aplicatia dumneavoastra pe adresa de e-mail: cristina.pitic@galtour.ro

Categorii

Categorii

Arhiva

Arhive